http://www.unipartner.e-biznes.org/
368855

Eksport na Ukrainę

Jeżeli myślicie Państwo o tym, aby wprowadzić swoje produkty lub usługi na rynek wschodni, proponujemy Ukrainę, a więc kraj zlokalizowany w Europie Wschodniej i posiadający największą, zaraz po Rosji, powierzchnię w Europie. Największym miastem jest tam Kijów, posiadający niemal 3 miliony mieszkańców, a za nim znajdują się Charków, Dniepropetrowsk, Donieck, Odessa i Lwów, których liczba ludności oscyluje wokół miliona. Ze względu na bardzo duże terytorium oraz wielu mieszkańców, eksport na Ukrainę zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością w naszym kraju, a Polska jest jednym z tych państw, które wysyłają na Wschód najwięcej produktów. Dynamicznie rozwijający się rynek sprawia, że inwestowanie w niego jest bardzo przyszłościowe.

Ogromny potencjał eksportowy

W 2011 roku polsko-ukraiński obrót towarami wynosił około 7,48 miliarda dolarów i był to wynik lepszy aż o ponad 30 procent niż w roku ubiegłym. Te badania GUS pokazują jaki potencjał tkwi w eksporcie produktów na Ukrainę. Dzięki wejściu 16 maja 2008 roku w skład WTO (Międzynarodowej Organizacji Handlu), kraj ten wprowadził wiele ulg związanych z handlem na tamtejszym rynku zagranicznych producentów. Kraj ten jest również członkiem takich organizacji jak Wspólnota Niepodległych Państw, ONZ, MFW, BŚ, FAO, UNIDO czy BSEC i negocjuje z Unią Europejską w kwestii umowy dotyczącej strefy wolnego handlu.

Dokumentami, które regulują stosunki handlowe pomiędzy naszym krajem a Ukrainą są umowy i konwencje pomiędzy Rządem RP a Ukrainy czy Gabinetem Ministrów tego kraju, które dotyczą między innymi wzajemnego popierania i ochrony inwestycji, unikania podwójnego opodatkowania czy współpracy gospodarczej. Wprowadzają one wiele ulg, pozwalają na swobodne nawiązywanie współpracy pomiędzy podmiotami oraz aktywny udział 
w tamtejszym rynku.

Polski eksport na Ukrainę

Relacje pomiędzy obydwoma krajami były na przestrzeni ostatnich wieków bardzo różne, jednak przypatrując się bliżej historii, można dojść do wniosku, że ich losy są do siebie zbliżone. Oba państwa traktują się jako naturalnych partnerów i wspierają w trudnych momentach, jak chociażby podczas Pomarańczowej Rewolucji, która miała miejsce bardzo niedawno. To Polacy najgłośniej ze wszystkich krajów europejskich domagają się partnerstwa z Ukrainą, zarówno w sferze handlowej, kulturalnej, jak również politycznej. Zarówno politycy, jak również obywatele pomagają w dostrzeżeniu tego kraju przez Unię Europejską, na co dowodem były działania Polski w trakcie jej prezydentury w UE. Najlepszym dowodem na dobre stosunki były niedawne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które zorganizowaliśmy wspólnie i które okazały się najlepszą tego typu imprezą ostatnich lat.

Ukraine registration8icerik ivg6czv7ovgqkz9er5lzdj5cde8ep9d9g77y8pf0xfcjm86mzrsert suja